В Україні почастішали випадки крадіжок ліфтовго обладнання. Ситуація виходить з під контроля у місті Черкаси, де комунальники вже просто б'ють на сполох. Cуми збитків з'ясовуються слідством. Схожа ситуація в м. Біла Церква. Натомість у Полтаві грабіжник викрав ліфтового обладнання на суму 80,2 тис. грн. Зловмисника затримано, на суді він визнав свою провину і розкаявся у вчиненому. В якості покарання злочинця судом було призначено 4,5 роки ув’язнення зі звільненням від його відбування з іспитовим терміном три роки. Однак проблема не просто в тому, що крадуть геть усе: гальмівні катушки, трансформатори, шафи керування, вводні пристрої, а завдають обладнанню, що залишилося, непоправної шкоди, псуючи та відверто розкурочуючи його.
Нагадаємо, що у Дніпрі ситуацію з масовим пограбуванням ліфтового обладнання вдалося взяти під контроль, після того, як мер Борис Філатов позакривав нелегальні пункти прийому металбрухту. Назвавши свою операцію «Домоклів меч», мер провів ліквідацію усіх незаконних пунктів прийому металобрухту.
Тож, зауважимо, що просто так ліфтове обладнання не використаєш — людина, яка його краде, сподівається здати його на брухт і отримати кошти. Якби не приймали обладнання, його б не здавали, а отже,й не крали. Тому в даному випадку утворюється певне замкнене коло. Обладнання крадуть, бо його приймають, а якщо приймають значить порушують законодавсто України, а це вже відповідальність правоохоронців. І від того, наскільки сумлінно кожен на робочому місці виконує свій обов'язок, залежить добробут багатьох. Отже, будьте пильними і не забувайте про свій громадський обов'язок.