У Ковелі, що на Волині, вже майже рік діє обласна лікарня «Хоспіс» — сюди потрапляють люди, які мають важкі діагнози і потребують постійної медичної допомоги. Серед цих людей, звичайно, є й такі, очікувана тривалість життя яких становить приблизно шість місяців. Ці пацієнти перебувають в хоспісах до кінця життя, інших госпіталізують на 59 днів. Як би там не було, навантаження на медичний персонал колосальне. Як зазаначає заступниця головного лікаря Наталія Рабченюк: «Робота важка, але потрібна, адже пацієнти хоспісів – це не лише онкохворі, але й люди після важких інсультів, травм. Звісно, їм необхідна медикаментозна допомога, але окрім цього і психологічна, симптоматичне лікування, звичайний догляд медперсоналу – перевернути, погодувати. Надзвичайно важливо не допускати пролежнів, що часто трапляється при неправильному домашньому догляді, та знеболення – якщо хворий цього потребує».
Від початку року тут уже пролікувалося 140 пацієнтів. Основною проблемою хоспіса є відсутність ліфта. Тобто ліфт є, але він не діє, а вартість його ремонту, зі слів Любомири Степаненко, в. о. заступника головного лікаря, складає близько мільйона гривень (скоріше всього, йдеться про його повну заміну — Ліфт Експерт). Важливість ліфта для хоспіса полягає передусім у тому, що завдяки йому пацієнти могли б спускатися з поверхів на вулицю та дихати свіжим повітрям, перебуваючи якийсь час на вулиці.
Нещодавно журнал «Ліфт Експерт» писав про військовий шпіталь на Хмельниччині, де силами меценатів встановили новий ліфт для реабілітації та лікування військових. До тієї справи долучилася вся громада і більш ніж за рік ліфт було встановлено. Можливо, ковельчанам також необхідно скористатися такою практикою?