A+ A A-

На сотий поверх з вітерцем!

1

У Нью-Йорку відкрили оглядовий майданчик 104-поверхового One World Trade Center, хмарочоса, побудованого на місці зруйнованих веж Всесвітнього торгового центру. Тепер в найвищій будівлі США і Америки встановлені і найшвидші в Америці ліфти. Майданчик на 102-му поверсі, за прогнозами фахівців, щорічно відвідуватимуть до 3,5 млн туристів. Підйом на 102-й поверх на одному з п'яти ліфтів займає лічені секунди. Якщо бути точним, швидкісний ліфт піднімається зі швидкістю 37 км/год., цілком порівняною зі швидкістю бігу Усейна Болта, і доставляє пасажирів на самий верх хмарочоса за 60 секунд. Цього часу не вистачить навіть для того, щоб розповісти хороший анекдот.
60 секунд, які підуть у туристів на підйом на оглядовий майданчик, можна витратити з користю. Туристи зможуть побачити на моніторах на трьох стінах ліфта віртуальну історію розвитку Нью-Йорка.
Німецькі ліфти, встановлені в One World Trade Center, найшвидші в Сполучених Штатах, але не в світі. Німецьких ліфтобудівників обійшли, причому обійшли дуже сильно, колеги-суперники з Азії. У найвищому азіатському хмарочосі — Тайбей 101 встановлені ліфти TM Mitsubishi, здатні розвивати швидкість до 61 км/год!
Люди, яким довелося покататися на цьому «диві», описують свої враження так: «Швидкість дійсно вражає … підйом на висоту близько 400 м займає менше 40 секунд. Максимальна швидкість підйому — 1010 м/хв. Вуха закладає через перепад тиску».
Однак і цей рекорд буде ось-ось побитий. Японська компанія Hitachi має намір встановити в на споруджуваному в китайському Гуанчжоу фінансовому центрі ліфти, які будуть підніматися на 95-й поверх за 43 секунди і досягати швидкості 72 км/год!
У Hitachi стверджують, що їхній ліфт забезпечить комфортні поїздки для користувачів, навіть незважаючи на високу швидкість руху. Так, в ліфті буде реалізована система, яка дозволить уникнути закладання вух в русі вгору завдяки вирівнюванню тиску в кабіні. Обіцяні й інші інновації, спрямовані на підвищення комфорту від користання ліфтом.
«У випадку зі швидкісними ліфтами практично всі люди відчувають ефект закладених вух під час руху. Залежно від особливостей людини, цей ефект може бути досить болючим для користувача ліфта », — кажуть в Hitachi.
У компанії заявляють, що розробили спеціальні пристрої в кабіні ліфта, щоб нагнітати тиск у кабіні, а також механізми підтримки кабіни, які будуть забезпечувати плавність розгону і гальмування. Під час гальмування механізм розігрівається до шалено високих температур, тому інженерам довелося вжити особливо термостійкі гальмівні колодки.
Високошвидкісні ліфти, що встановлюються зараз в найвищих будівлях — дуже складні і точні засоби пересування. Для досягнення високих швидкостей конструкторам доводиться багато працювати над аеродинамікою. Це пояснює і нерідко дивну форму, яка все більше відрізняється від звичних кабін.
У нью-йоркському центрі, наприклад, високу швидкість забезпечує захисний аеродинамічний ковпак з алюмінію, схожий на спойлер автомобіля.

Повністю матерал читайте в журналі ЛИФТ ЭКСПЕРТ 2018 № 52

skyscraper transparent

Site buit by Jackson G

Телефоны редакции:

+38 (056) 787-05-28

Использование материалов данного сайта разрешается при условии открытой гиперссылки на liftexpert.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце материала.

Перепечатка статей, других текстовых материалов, иллюстраций и фотографий с печатного издания «Лифт Эксперт» разрешается только с письменного согласия правообладателя.

В случае нарушения авторских прав, «Лифт Эксперт» оставляет за собой право защищать свои права и интересы путем подачи жалоб в правоохранительные органы, а также исковых заявлений в судебные органы.


© 2012–2015. ООО Фирма «САНСЕТ» Все права защищены.

Вход