Львів'янам до кінця року необхідно визначити, хто буде ремонтувати та доглядати їхні будинки включно з ліфтами. Саме до 1 січня 2019 року мешканці міста мають визначитися чи створювати їм ОСББ і самим піклуватися про своє майно чи доручити це комусь іншому.
На сьогодні є три форми управління будинком, одну з них мають обрати мешканці. Перше — це створити ОСББ. Наразі у Львова є 1268 ОСББ. Інша форма управління — це самообслуговування. А третя — це коли будинки переходять на управління до управляючих компаній.
Згідно до ухвали, яку прийняли на сесії Львівської міської ради всі, хто ще не сворив ОСББ мають останню можливість в іншому випадку з 1 березня управляючу компанію для будинку визначатимуть на конкурсній основі. Для цього буде прийняте Положення про порядок проведення конкурсу, створені конкурсні комісії в районних адміністраціях, а якщо буде необхідно — то і в міській раді, і вже на конкурсній основі комісія буде визначати, яка управляюча компанія буде керувати будинком. Визначена управляюча компанія буде укладати договір з мешканцями будинку. Договір буде діяти рік. Управляюча компанія повинна якісно обслуговувати будинок. Якщо мешканці будуть незадоволені її роботою, то зможуть договір розірвати і визначити іншу управляючу компанію.
Мешканці самі будуть визначати, які послуги є обов'язковими — це прибирання сходової клітки, прибирання прибудинкової території, вивезення ТПВ, ремонт та обслуговування ліфтів та ін.
Сьогодні на території міста вже діють 50 управляючих компаній — 40 це комунальні, 10 — приватні.
Також на сьогодні у Львові діють дві програми щодо фінансування ремонтних робіт в житлових будинках. Перша — це програма співфінансування капітальних і поточних ремонтів, де 70% коштів виділяє місто, а 30% — це кошти мешканців, в межах цієї програми проводиться і ремонт ліфтів. Друга — програма «Теплий дім», якою можуть скористатися будинки, які є у власності ОСББ.