28 травня 2018 року мешканці багатоповерхового будинку по вул. Бєлова, 27 міста Чернігова, за допомогою вантажного ліфта опускали свої меблі на перший поверх. Однак ліфт застряг і довелося викликати аварійну службу, щоб визволити вантажників разом з меблями. Здавалося б штатна ситуація, нічого незвичного. Але після прибуття допомоги, вантажники визволивши свої меблі просто зникли. Залишивши після себе зірвану коробку входу в ліфт, зігнуті двері, виламану стулку вхідних дверей підйомника. Одним словом невідомо, що вони робили з ліфтом, але вони його повністю розкурочили.
Як результат непрацюючий ліфт, і збитки.
Ситуація почала стрібко набирати обертів після того, як з усіх мешканців цього поверху, звідки спускалися меблі, ніхто не схотів брати на себе відповідальність за скоєне.
Аварійна бригада, зазначивши, що згідно з ч. 2 ст. 382 Цивільною кодексу України ЛІФТ (ШАХТА І МЕХАНІЗМИ) — спільна власність мешканців УСЬОГО БУДИНКУ (оскільки створене ОСББ) і саме вони мають дбати про ліфт і його збереження, а обслуговуюча компанія лише проводить ремонт та сервісне обслуговування за кошти мешканців будинку – поїхала, зауваживши, що необхідні кошти на ремонт і заміну елементів зламаного ліфту. Як тільки но кошти будуть, буде і ремонт.
Але в цій історії лякає інше, а саме ставлення людей до свого майна. Як можна було так розламати ліфт? Чому ніхто не звернув уваги на те, що відбувається в під’їзді? Щоб виламати двері ліфта необхідно прикласти зусілля, тобто були якісь звуки, скрегіт і т.д. Чому ніхто не вийшов?
Ось і маємо, що за власну байдужість мешканцям доведеться розплачуватися гривнею.
Ми ж у свою чергу, від редакції хочемо додати, що меблі, будівельне сміття (мішки з цеглою, піском, усілякий неподріб) – це одна з найбільших загроз для ліфта. Від цього ліфт перевантажується і ламається!
Тож, слідкуйте за своїм майно, бережіть його.
І пам’ятайте, що при користуванні підйомником необхідно виконувати правила безпеки та експулатації ліфтового обладнання.